Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Zapaliła się żółta kontrolak ciśnienia oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Zapaliła się żółta kontrolak ciśnienia oleju

    Zamieszczone przez Byku
    Triflex - lepiej cie widze niz słysze.
    A ja nie lubię owoców morza!!
    ps. ...choć w życiu nigdy nie próbowałem...



    Zamieszczone przez Byku
    a co do Presidenta- może warto ja dobrze zestroić, ale tak profesjonalnie a nie amatorsko.
    Profesjonalnie? Hehehe...
    Ja stroję sobie triflexa amatorsko Wynik? Ano na autostradzie w Słowacji o godz. 2.00 (mało użytkowników = żadnych szumów i zakłóceń) gawędziłem sobie żeby nie usnąć z innymi Polakami na ch.28 jadącymi w odległości 7,5 - 8 km. To oznacza, że NADAWAŁEM na 8 km, bo odsłuch, to żaden problem z tej odległości. Czasem zrywało, no ale w końcu to górzysty teren...
    ps. Dane na temat odległości z słupków.
    ps2. Niedowiarków odsyłam do sklepu z Triflexami, lub choćby do przejażdżki samochodem wyposażonym w taka antenę.
    scooby@rider@110 kopyt asv
    helixy przede mną, jbl za mną, banan w lusterku :]

  • #2
    [O1] Zapaliła się żółta kontrolak ciśnienia oleju

    Czesc
    Dzis w trakcie jazdy zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju. Niestety sposób zapalenia trochę odbiega od tych opisanych w instrukcji.
    Lampka zapaliła się na żółto z 1x piskiem.
    Zatrzymałem się i sprawdziłem olej. Trochę spanikowany dolałem 0,5 litra oleju - myślałem, że jest za malo. Silnik był jeszcze ciepły (przed momentem zgaszony). Po dłuższym postoju okazało się, że teraz oleju mam dokładnie max, więc poprzednio musiało być OK.
    Miał ktoś z was podobne objawy? Muszę podjechać gdzieś na odczyt błędów. W ASO stwierdzili, że to najprawdopodobniej czujnik ciśnienia oleju.
    Po dolaniu oleju lampka zgasła. Od tej pory przejechałem jakieś 250 km i wszystko wydaje się być OK.
    Jarek "Vinci"

    Komentarz


    • #3
      Jak nalałeś 0,5 l to miałeś min i dlatego zaświeciła . Wchodzi właśnie około 0,5 0,6 litra
      Zakratkowane pole rzecz jasna
      Takie zwykłe Ambiente

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez koja86
        Jak nalałeś 0,5 l to miałeś min i dlatego zaświeciła . Wchodzi właśnie około 0,5 0,6 litra
        Zakratkowane pole rzecz jasna
        No właśnie nie jestem tego pewnien. CZlowiek w ASO stwierdził, że ta lampka zapala się tylko wówczas, gdy w silniku jest pustynia :shock: Zobaczę rano, ale pewnie teraz będę miał przelane. Według moich wyliczeń wychodzi na to, że olej był w "normie".
        Q..fa mam VAG'a ale na COM i laptopa bez COM'a i niestety nie mogę sobie odczytać błędu
        Jarek "Vinci"

        Komentarz


        • #5
          Bez obaw

          Nic mu się nie stało
          www.soft-car.pl
          www.chiptuning-gdansk.pl


          - Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
          - Wyłączanie DPF
          - Hamownia Obciążeniowa

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez pantol
            CZlowiek w ASO stwierdził, że ta lampka zapala się tylko wówczas, gdy w silniku jest pustynia
            Jak zwykle lubią postraszyć :szeroki_usmiech
            Takie zwykłe Ambiente

            Komentarz


            • #7
              zółta jak
              Zamieszczone przez pantol
              jest pustynia
              czerwona, to już nie ma nic :diabelski_usmiech
              Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

              Komentarz


              • #8
                UPDATE

                Dzis rano sprawdzilem i było trochę powyżej połowy na bagnecie (tej "zakratkowanej" części). Tak więc, albo rzeczywiscie autko wyczuło, że poziom spadł poniżej dopuszczalnego minimum (brawo dla autka :lol: ) ale gdzies mi olej spier..... Plamy nigdzie nie widzialem. Zobacze jutro rano.
                P.S. Trochę jestem zdziwiony, bo do tej pory auto nie spalało mi oleju (85 kkm). No chyba , że jest gdzieś mały wyciek, lub turbinka niedługo powie mi PAPA :?

                [ Dodano: Sro 29 Paź, 08 20:42 ]
                Zamieszczone przez koja86
                Zamieszczone przez pantol
                CZlowiek w ASO stwierdził, że ta lampka zapala się tylko wówczas, gdy w silniku jest pustynia
                Jak zwykle lubią postraszyć :szeroki_usmiech
                No i jeszcze mnie przekonywał, że im dłużej auto będzie stało tym poziom oleju będzie coraz bardziej opadał :shock: Może był przemęczony .....
                Jarek "Vinci"

                Komentarz


                • #9
                  raczej szukał kogoś kogo można na coś naciągnąć :0
                  Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez koja86
                    CZlowiek w ASO stwierdził, że ta lampka zapala się tylko wówczas, gdy w silniku jest pustynia


                    Jak zwykle lubią postraszyć
                    może to był uczeń na pierwszym roku że takie bzdury opowiadał nie obrażając wszystkich pierwszoklasistów ale trafiają się tacy co po prostu mylą zawody

                    Komentarz


                    • #11
                      Hhehehe chyba po to sa kontrolki ,aby sygnalizowaly ,ze problem sie zbliza , a nie jest juz za pozno.
                      Jak zapalila sie lampka to olej napewno jeszcze jest.

                      A poza tym :
                      Jak dolales go do rozgrznego motora i bylo max, to sie nie dziw ,ze po calej nocy jak silnik, sie ochlodzil troche go ubylo. :roll: To zjawisko sie nazywa " rozszezalnosc temperaturowa cieczy i gazow" :lol:

                      I na przyszlosc ... nie wlewaj od razu calego oleju jaki masz :wink: -wlej ok . 100 ml , poczekaj , zmierz ile jest i tak do uzyskania odp. poziomu .....
                      Za duzo oleju to tez problem :?
                      miauuuuuuuuuuu!
                      O1 SLX

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie regularie zapala sie pomarańczowa kontrolka
                        Znaczy regularnie przed wymiana
                        Dolewam wtedy jakies 0,3 bo wiecej nie trzeba
                        Tak wiec pantol, nie ma co się martwić jest ok
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez oolsztyniak
                          U mnie regularie zapala sie pomarańczowa kontrolka
                          Znaczy regularnie przed wymiana
                          Dolewam wtedy jakies 0,3 bo wiecej nie trzeba
                          Tak wiec pantol, nie ma co się martwić jest ok
                          Wiesz co, u mnie zaczyna chyba być tak samo. Dzis sprawdzilem i poziom oleju nie zmienil sie od wczoraj i jest w normie.
                          Jarek "Vinci"

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeżeli poziom oleju jest prawidłowy a kontrolka się zapala,wskazuje to na uszkodzenie czujnika poziomu oleju.
                            Skoda Superb II Ambition
                            2.0 TDI CR 170 KM

                            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                            Komentarz


                            • #15
                              pantol, jak smigam duzo w trasie to olej dolewam dwa razy na 15tys :twisted: Moglbys sie martwic gdyby nie brala oleju
                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie martw się u znajomego też to się zdarzało kiedy tylko troszkę poziom oleju spadł do min. Normalny objaw auto w ten sposób sygnalizuje, że poziom oleju jest niski i informuje tych co nie sprawdzają na bagnecie, że czas na dolanie U znajomego po około 9000 tyś się to działo bo troszkę brał oleju. Jednak od wymiany do wymiany raczej nie powinno się to zdarzać więc może to być znak, że Twoje auto zaczyna brać trochę oleju. Pozdrawiam

                                Komentarz


                                • #17
                                  No właśnie, do tej pory auto eksploatowałem raczej weekendowo - w pracy przemieszczełem się służbówkami. Teraz natomiast zmieniłem pracę i eksloatuję ten samochód dosyć intensywnie. Ostatnio trochę dostał w d... po autostradach i w trasach. Jako kapelusznikowi nie palił oleju, ale teraz chyba zaczął.
                                  Do tego muszę niedługo zrobić rozrząd i chyba zrobie to w ASO bo stwierdzili, że dadzą gwarancję na części i robociznę.
                                  Jarek "Vinci"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez pantol
                                    Ostatnio trochę dostał w d... po autostradach i w trasach.
                                    i wszystko jasne
                                    także nie ma się czym przejmować :P ,
                                    Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mam problem ze skasowaniem komunikatu service oil, wymienilem olej w swoim osiolku SDI, ale jak skasowac komunikat?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tak jak jest do opisane na tym forum, w instrukcji obslugi itd. Pozwolisz, ze jako komus kto dolaczyl sie wlasnie dzis i 2 godziny pozniej pyta o rzecz oczywista nie udziele odpowiedzi tylko odesle do szukajki i watku ktory jako pierwszy uruchomil sie po uruchomieniu forum
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          dzieki

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X